گزارش فعالیت های مرکز مشاوره بیماری های رفتاری و باشگاه مثبت ایدز اراک

گزارش فعالیت های مرکز مشاوره بیماری های رفتاری و باشگاه مثبت ایدز اراک

گزارش اقدامات انجام شده مرکز مشاوره بیماری های رفتاری و باشگاه مثبت ایدز اراک در روز جهانی ایدز و هفته اطلاع رسانی ایدز به شرح ذیل می باشد:

1- برگزاری پایگاه ثابت اطلاع رسانی و مشاوره ایدز در شهر اراک با همکاری مرکز بهداشت اراک. ارایه بروشور، مسابقه و اهدای جوایز، مشاوره و در صورت نیاز معرفی به آزمایش. این پایگاه به مدت دو روز فعالیت داشت که بعلت بارش برف سنگین و شرایط نامساعد جوی مجبور به اتمام فعالیت شدیم.

2- برگزاری یک غرفه اطلاع رسانی و مشاوره در دانشگاه صنعتی اراک، ارائه بروشور و کتابچه و مشاوره

3- برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز با محوریت اعتیاد و آسیب های اجتماعی با حضور کارکنان دادگستری و سازمان های غیردولتی با تسهیلگری آقای سپهری مدیر باشگاه مثبت

4- دو مورد نشست خبری با هفته نامه بهرنگ و هفته نامه قدس استان با محوریت مشکلات بیماران مبتلا به ایدز

5- برگزاری پایگاه سیار با همکاری کلینیک مثلثی، توسط یک دستگاه اتوبوس که به مدت دو روز در سطح شهر (مرکز شهر، نقاط پر تردد، مناطق حاشیه ای و آسیب خیز) بصورت یک تیم کامل، پزشک، مشاور و نمونه گیر در تردد بود.

6- چاپ و نصب بنرهای اطلاع رسانی و شعار روز جهانی ایدز در نقاط پر تردد و ادارات دولتی نظیر دادگستری؛ استانداری، دانشگاه علوم پزشکی و ...

7- چاپ بروشور و تراکت های مرتبط با موضوعات مختلف نظیر راه های انتقال، راه های پیشگیری و ...

لازم به ذکر است در این مدت تعداد 700 مورد مشاوره و 235 مورد تست انجام شد که از تعداد تست های انجام شده 187 مورد مرد و 48 مورد زن بودند. تعداد 3800 بروشور و 200 مورد کتابچه و 1000 عدد خودکار تبلیغاتی با آدرس مرکز مشاوره بیماری های رفتاری به مردم ارایه گردید.

گزارش تصویری