موضوع: اخبار

پیام میشل سیدیبه به مناسبت روز جهانی ایدز 2015

پیام میشل سیدیبه به مناسبت روز جهانی ایدز 2015

برنامه مشترک سازمان ملل بر در زمینه ایدز (UNAIDS) دنیا را برای دست یابی به چشم انداز مشترک خود درباره به صفر رساندن میزان عفونت اچ آی وی جدید، تبعیض و مرگ و میر مربوط به ایدز هدایت و القا می کند. میشل سیدیبه، مدیر اجرائی برنامه مشترک سازمان ملل در زمینه ایدز (UNAIDS) به مناسبت (1 دسامبر 2015) روز جهانی ایدز پیامی صادر کرد. در متن این پیام آمده است:

دنیا به عنوان بخشی از اهداف توسعه پایدار متعهد به خاتمه بخشیدن به بیماری همه گیر ایدز  تا سال 2030 شده است. این هدف بلندپروازانه، در عین حال قابل تحقق و در دسترس بوده که فرصتی بی نظیر را برای همیشه برای این دوره از تاریخ ارائه می دهد، کاری که باید نسل ما برای نسلی آینده انجام دهد.

امروزه ما در جوامعی ضعیف زندگی می کنیم که در آن بی عدالتی ها می توانند با عدم دسترسی خدمات ضروری برای نیازمندان باقی بمانند. ما باید برای تغییر این وضعیت سرعت عمل را تسریع بخشیم. ما می دانیم که تقویت خدمات محلی برای رسیدن به جمعیت کلیدی منجر به ایجاد جوامعی سالم تر و منعطف تر خواهد شد. خبر خوب این است که ما در حال حاضر آن چه را که برای شکستن این بیماری فراگیر و جلوگیری از آن برای عدم بازگشت به حالت اولیه لازم هست را دارا هستیم، که برای جلوگیری قابل ملاحظه ای از عفونت های تازه HIV و مرگ و میر ناشی از ایدز و رفع علائم بیماری و تبعیض است.

همچنین ما 15.8 میلیون نفر را به درمان نجات بخش زندگی رسانده ایم. و ما می توانیم به طور فزاینده ای تلاش های خود را اصلاح کرده و در توانایی خود برای رساندن افرادی که به طریق دیگری پشت سر باقی می مانند، دقیق تر شویم. با توجه به محل و جمعیت، کشور ها می توانند فرصت ها را برای بهبود دسترسی مجددا توزیع کنند.

در این روز (روز جهانی ایدز) کشورها در حال اجرای راهبرد میان بر، برنامه مشترک سازمان ملل روی ایدز (UNAIDS) بوده و ما با هم با سرمایه گذاری های از پیش تعیین شده می توانیم انتظار داشته باشیم تا شکاف ها برای خدمات الزامی زودتر بسته شوند. این بدان معنی است که منابع می توانند برای رساندن افراد بیشتری به نتایج تغییر دهنده زندگی بیشتر به پیش روند. با اهداف توسعه پایدار، جهان وارد دوره جدیدی از نوآوری و یکپارچه سازی شده است. فهم عظیم تری از چگونگی به هم پیوستگی اهداف جهانی و درک بهتری برای حرکت رو به جلوی دسته جمعی وجود دارد.

پایان دادن به بیماری همه گیر ایدز بدان معنی است که دختران نوجوان و زنان جوان به آموزش و خدمات بهداشتی مناسب HIV و خدمات بهداشت باروری و جنسی دسترسی داشته باشند. این بدان معنی است که جمعیت های کلیدی، مانند افرادی که مواد مخدر تزریق می کنند و افراد فراجنسیتی، به خدمات بهداشتی ارائه شده با عزت و احترام دسترسی کامل دارند. و همچنین این معنی را می دهد که هر کودکی که فارغ از HIV متولد شده، خود و مادرش نه تنها زنده مانده اند بلکه کامیاب شده اند. این زمانی هیجان انگیز در پاسخ به ایدز است. ما در حال ایجاد حرکتی به سوی آینده ای پایدار، عادلانه و سالم برای تمامی افراد هستیم.

برنامه مشترک سازمان ملل در زمینه ایدز (UNAIDS) دنیا را برای دست یابی به چشم انداز مشترک خود درباره به صفر رساندن میزان عفونت اچ آی وی جدید، تبعیض و مرگ و میر مربوط به ایدز هدایت و القا می کند. برنامه مشترک سازمان ملل در زمینه ایدز (UNAIDS) تلاش های 11 تشکیلات سازمان ملل متحد -کمیساریای عالی پناهندگان، یونیسف، برنامه غذای سازمان ملل، برنامه توسعه سازمان ملل، صندوق جمعیت سازمان ملل، دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل، دفتر زنان سازمان ملل، یونسکو، سازمان تجارت جهانی و بانگ جهانی- را متحد ساخته و از نزدیک با شرکای جهانی و ملی در جهت پایان دادن به بیماری همه گیر ایدز تا سال 2030 به عنوان بخشی از اهداف توسعه پایدار فعالیت می کند.

برای دریافت فایل ویدئو این پیام اینجا کلیک کنید