موضوع: اخبار

کوهی در ایران با خاصیت درمان ایدز وجود ندارد

کوهی در ایران با خاصیت درمان ایدز وجود ندارد

احتمالا در سایت ها و شبکه های اجتماعی مختلف خبری مبنی بر وجود کوهی با خاصیت درمان ایدز را دیده یا شنیده اید. این خبر با این توصیف که "این کوه به دلیل نزدیکی به خورشید و خواص مغناطیسی قوی موجود در آن در جهان معروف بوده و پزشكان متخصص بریتانیایی در شهر لندن اخیرا در مقاله ای در روزنامه تایمز ضمن بر شمردن این خاصیت از سازمان ملل درخواست کرده‌اند نام این كوه را به کوه ضد ایدز تغییر دهند." در حال انتشار است. سایت مرکز ملی پیشگیری از ایدز ایران به عنوان مرجع رسمی اطلاع رسانی ایدز در کشور، این خبر را تایید نمی کند و با توضیحات ذیل اعلام می کند که چنین ادعایی ارزش علمی ندارد.

نسبت دادن خواص فرازمینی به اجسام و پدیده های زمینی سابقه ای طولانی دارد و از نادانی انسانهای اولیه نشأت می گرفته است. امروزه با پیشرفت دانش و آگاهی جایی برای چنین خرافاتی در بین مردمان اندیشمند وجود ندارد. ایدز هم یک پدیده زمینی است و ناشی از یک ویروس که درمانهای دارویی برای آن کشف شده و در همین ایران هم به رایگان در اختیار مبتلایان است. پژوهش های علمی نیز برای تولید واکسن و درمان قطعی آن در جریان است. هر گونه ادعای غیرعادی و فرازمینی در درمان آن نیز هیچ ارزش علمی ندارد. 

سال ها پیش نیز شایعاتی درمورد خواص عجیب این کوه منتشر شده بود که وبسایت گمانه تکذیبیه مفصلی از جمله درباره ایدز بر آن نوشت. 

از شما مخاطب عزیز درخواست می شود در راستای اطلاع رسانی در این باره و جلوگیری از انتشار چنین شایعاتی در بین مردم لینک این خبر را منتشر کنید. برای سهولت می توانید از لینک کوتاه استفاده کنید.