موضوع: اخبار

یک هشتم مبتلایان به ایدز در آمریکا از بیماری خود بی‌خبرند

یک هشتم مبتلایان به ایدز در آمریکا از بیماری خود بی‌خبرند

مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا اعلام کرد: از هر هشت بیمار مبتلا به ایدز در این کشور یک نفر از آلوده بودن خود به این ویروس اطلاع ندارد. به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این گزارش برای اولین بار به نسبت مبتلایان به ایدز که بیماری‌شان تشخیص داده شده یا روند تشخیص بیماری در آنان انجام نگرفته، پرداخته و مشخص شد در سال 2012 تنها در ایالت‌های هاوایی، نیویورک، کنتیکت، دلاویر و کلرادو، حداقل 90 درصد افراد آلوده به HIV از وضعیت بیماری خود آگاه بوده‌اند.

در سال 2011، حدود یک میلیون و 200 هزار نفر در آمریکا به ویروس HIV آلوده بوده‌اند و در 14 درصد آنان بیماری‌شان تشخیص داده نشده بود. از آنجا که افرادی که از ابتلای خود به ایدز آگاه نیستند یک سوم موارد انتقال بیماری ایدز را تشکیل می‌دهند مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا درصدد کاهش اینگونه موارد انتقال ایدز از طریق گسترش آگاهی و انجام تست HIV است.

به گزارش لایوساینس، HIV ویروسی است که از طریق ترشحات بدن گسترش می‌یابد و بر سلول‌های سیستم ایمنی تاثیر می‌گذارد. HIV بسیاری از این سلول‌ها را تخریب کرده و بدن قابلیت مقابله با آلودگی را ندارد که در نتیجه به بیماری ایدز می‌انجامد. همچنین هرچه تشخیص این بیماری دیرتر انجام شود احتمال ابتلا به ایدز و پیشرفت آن بیشتر می‌شود.