گزارش عملکرد اشتغال زایی باشگاه مثبت موسسه مدیران جوان

گزارش عملکرد اشتغال زایی باشگاه مثبت موسسه مدیران جوان

باشگاه مثبت موسسه مدیران جوان در زمینه اشتغال زایی افراد آسیب دیده فعالیت هایی را انجام داده است. گزارش این فعالیت ها در ذیل آمده است.

ایجاد کارگاه رنگرزی مبلمان برای تعداد 2 نفر از افراد آسیب دیده اچ آی وی باشگاه مثبت

کارگاه رنگرزی مبلمان توسط موسسه کاهش آسیب های اجتماعی مدیران جوان (باشگاه مثبت) در خردادماه سال جاری در شهر رباط کریم برای یک زوج مبتلا به اچ آی وی که در این شغل از قبل تخصص داشته اند ایجاد گردید. که این کارگاه که با حمایت باشگاه مثبت با سرمایه پنج میلیون تومان ایجاد گردید و قابلیت اشتغال زایی برای تعداد 5 الی 7 نفر را دارا می باشد که سرمایه اولیه این کارگاه توسط باشگاه مثبت تامین گردید. در ابتدا 50 درصد پرداخت شده است و با بقی آن نیز در طول سال پرداخت می شود.

راه اندازی مغازه لوازم خانگی (آبگرمکن، لباس شویی، یخچال و ... ) برای تعداد 2 نفر از افراد مبتلا به اچ آی وی باشگاه مثبت موسسه کاهش آسیب های اجتماعی مدیران جوان در اسلامشهر

این مغازه لوازم خانگی در اردیبهشت ماه سال جاری برای تعداد 2 نفر از آسیب دیدگان اچ آی وی توسط باشگاه مثبت مدیران جوان با سرمایه ای نزدیک به دو میلیون تومان ایجاد گردیده است. که از قبل این افراد با این حرفا آشنایی داشته و به آن اشتغال داشته اند. که با کمبود سرمایه برای اجاره بهای مغازه دچار مشکل بوده اند که توسط این موسسه تامین گردید که علاوه بر اشتغال زایی این دو نفر، سایر بیمارانی که از نظر جسمی توانایی فعالیت دارند را برای یادگیری و آموزش و ورود به بازار کار نیز مورد حمایت قرار دهند. این تعمیرگاه تا پایان سال توسط باشگاه مثبت مدیران جوان با مبلغ هفت میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

تجهیز و گسترش کارگاه خیاطی بانوان باشگاه مثبت موسسه مدیران جوان در سال 94 به میزان 40 میلیون تومان

این کارگاه خیاطی که ویژه خانواده ها و بانوان آسیب دیده اچ آی وی و اعتیاد راه اندازی شده است در شهر رباط کریم فعالیت می نماید و هم اکنون تعداد 5 نفر از این بانوان مشغول به کار هستند و ظرفیت اشتغال زایی تا 12 نفر را دارا می باشد. که از همه افراد آسیب دیده اچ آی وی و خانواده های آنان برای اشتغال زایی دعوت می شود. این کارگاه خیاطی تاکنون با سرمایه بالغ بر 40 میلیون تومان ایجاد و راه اندازی شده است که پیش از آن نیز با مدیریت یکی از افراد مبتلا به اچ آی وی که دارای سابقه بالایی می باشد فعالیت می نمود که در آنجا لباس های مجلسی و لباس های بچه گانه تولید می شود.

گزارش تصویری