موضوع: اخبار

علی دایی سفیر فرهنگ سازی مبارزه با ایدز

علی دایی سفیر فرهنگ سازی مبارزه با ایدز

علی دایی با حضور در مراسم همایش فرهنگ‌سازی به صفر رساندن بیماری ایدز به عنوان سفیر مبارزه با این بیماری انتخاب شد. به گزارش خبرگزاری فارس، علی‌ دایی با حضور در اولین همایش فرهنگ‌سازی به صفر رساندن HIV به نفع کودکان و مادران متأثر از ایدز حاضر شد و ضمن قرائت بیانیه‌ای به عنوان سفیر مبارزه با ایدز انتخاب شد. این مراسم با حضور جناب آقای دکتر رضازاده رییس مرکز توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور، جناب آقای دکتر درودی مدیر کشوری برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز و جمعی از هنرمندان، ورزشکاران و مدیران کشورمان برگزار شد. در این مراسم علی دایی سخنرانی برای حضار انجام داد که متن آن بدین شرح است:

خوشحالم که زمستان لباس سفر به تن می‌کند و جایش را به بهار خواهد داد و من در جمع شما حاضر شدم تا بگویم در ارتباط با بیماری‌ها هیچگاه چارچوبی بین آدمها نیست و درد‌ها می‌توانند بهانه‌ای شوند برای صمیمیت بیشتر. فرشته‌های معصومی که با بیماری دست به گریبان هستند را از خود جدا نمی‌دانیم و آمده‌ایم تا در کنار هم برای رسیدن به بهار آماده شویم. آمده‌ایم تا بگوییم دل‌های کوچک اما سبز این فرشته‌ها، این بنده‌های عزیز خدا همنشین خداست، آمده‌ایم از آنها بخواهیم برای ما دعا کنند برای رهایی از بیماری‌های روح و بیماری‌های درون وگرنه بیماری‌های جسمی که مهم نیست.

آمده‌ایم که مقابل این عزیزان زانو بزنیم و دستشان را ببوسیم و بگوییم ما همیشه کنار هم هستیم بی هیچ خط فاصله‌ای، بدون هیچ مرزی و آمده‌ایم تا از آنها درس مقاومت بیاموزیم و مهربانانه عشق ورزیدن را یاد بگیریم. عزیزانی که دعا دارند، ادعا ندارند، نیایش دارند نمایش ندارند، حیا دارند ریا ندارند، رسم دارند اسم ندارند. به عشق آنها آمده‌ایم، آنهایی که شب‌ها به خدا شب‌بخیر می‌گویند و صبح‌ها با یاد خدا بیدار می‌شوند، به عشق فرشته‌ای که وقتی دید باران می‌آید سرش را بالا گرفت و گفت: خداجون گریه نکن، درست میشه. به عشق آرزوهایی که ما نتوانستیم آنها را لمس کنیم، به عشق کسانی که خدا حاجتشان را دیر می‌دهد چون دوست دارد بیشتر صدایشان را بشنود، ما به عشق شما آمده‌ایم، شما دوستان خوب خدا.

حرف بیشتری برای گفتن ندارم فقط وقتی با خدا در کوچه دل‌هایتان خلوت می‌کنید، سفارش من را هم بکنید. در این روزهای حول حالنا دعا کنید حال همه خوب شود و من تمام قد مقابل شما تعظیم می‌کنم و پیشاپیش می‌گویم عیدتان مبارک.

علی دایی سفیر ایدز

علی دایی سفیر ایدز

علی دایی

گفتنی است این مراسم به همت موسسه پیام آوران همیاری در تالار قلم کتابخانه ملی در تاریخ 20 اسفند 93 برگزار گردید.