موضوع: اخبار

طرح "همراه با روبان قرمز" به مناسبت روز جهانی ایدز

طرح "همراه با روبان قرمز" به مناسبت روز جهانی ایدز

طرح "همراه با روبان قرمز" به پیشنهاد شهرداری تهران و همت هشت سازمان مردم نهاد (NGO) فعال در حوزه های کاهش آسیب، پیشگیری از اعتیاد و اچ آی وی / ایدز با نظارت و هدایت سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران از تاریخ دهم آذر ماه همزمان با روز جهانی ایدز شروع و در تاریخ دوازدهم آذر پس از سه روز اطلاع رسانی فعال کارشناسان متخصص به پایان رسید.

طرح همراه با روبان قرمز

در روزهای اول و دوم طرح (دهم و یازدهم آذر) اطلاع رسانی از طریق پایگاه های مستقر در پایانه های مسافربری و ایستگاه های مترو پر تردد انجام پذیرفت. پایانه های غرب، شرق و جنوب و ایستگاه های مترو تهرانپارس، صادقیه، امام خمینی، شهرری تحت پوشش این طرح قرار گرفتند. مسئولیت آموزش در هر پایگاه به یکی از سازمان های مردم نهاد مشارکت کننده سپرده شد و در روز سوم طرح (دوازدهم آذر) اطلاع رسانی به شکل سیار از طریق مینی بوس تزیین شده به شکل کارناوال از میدان راه آهن تا تجریش صورت پذیرفت.

بدین شکل که مینی بوس 8 صبح تا 4 بعدازظهر در حرکت بود و 7 مکان پرتردد توقف داشت که کارشناسان و متخصصان از مینی بوس پیاده می شدند و با توزیع شکلات بروشور و گل از مردم دعوت می کردند که در صورت نیاز به مشاوره به کجا مراجعه کنند و به سوالات مردم پاسخ می دادند. ایستگاه های تحت پوشش کارناوال میدان راه آهن، میدان منیریه، پارک دانشجو، میدان ولیعصر، میدان ونک، پارک ملت، بازار تجریش و پارکینگ امامزاده صالح (ع) بود. جاذبه این طرح مشارکت سازمان های مردم نهاد با هم و حتی مشارکت سایر ارگان ها جهت تاثیر بیشتر طرح و آموزش بهتر مردم در زمینه پیشگیری از اچ.آی.وی / ایدز بود.

طرح همراه با روبان قرمز به مناسبت روز جهانی ایدز

8 سمن فعال (موسسه کاهش آسیب سیمای سبز رهایی، موسسه کاهش آسیب نور سپید هدایت، موسسه کاهش آسیب آیین مهر، موسسه کاهش آسیب پیام‌آوران همیاری، موسسه کاهش آسیب مدیران جوان، موسسه کاهش آسیب آهنگ رهایی شرق، موسسه کاهش آسیب زنان سرزمین خورشید و موسسه کاهش آسیب نسیم مهرآفرین) و ارگانهای نظیر شهرداری، نیروی انتظامی، پلیس راهنمایی و رانندگی، پلیس امنیت ملی و فاتب در طول اجرای طرح، مشارکت فعال داشتند. جناب آقای دکتر درودی رئیس دفتر ایدز سازمان ملل در ایران  نیز جهت حمایت از فعالیت آموزشگران در روز کارناوال در بوستان ملت به آنها پیوست و از فعالیت شان تقدیر و تشکر کرد. نماینده دفتر شهرداری تهران و قائم مقام مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران نیز به همین شکل حضور یافته و مراتب ارادت و تشکر سازمانهایشان را اعلام کردند.