موضوع: اخبار

روبان قرمز روی صحنه

روبان قرمز روی صحنه

نمایش «روبان قرمز» با هدف اطلاع رسانی و انگ زدایی از بیماران مبتلا به «ایدز» روی صحنه رفته است. به گزارش خبرنگار تئاتر ایسنا‌، این نمایش از اول آذر ماه در تماشاخانه «سه نقطه» روی صحنه رفته و تا 21 آذر ماه هم اجرا خواهد داشت. کوروش ساسانیان در این باره به خبرنگار ایسنا گفت: مهم‌ترین هدف این نمایش اطلاع رسانی بیشتر به مردم درباره این بیماری است و چون بسیاری از مردم حتی نمی‌دانند که مبتلایان به «اچ آی وی»می‌توانند ازدواج کنند و بچه‌دار هم شوند.

وی افزود: نمایش «روبان قرمز» توسط موسسه "پیام آوران همیاری" حمایت می‌شود که در جهت حمایت از بیماران مبتلا به ایدز از نظر روانی و جسمانی فعالیت می‌کند. ساسانیان هم‌چنین گفت: در این نمایش که شخصیت ‌اصلی آن یک لیسانسه ادبیات است‌، داستان به گونه‌ای پیش می‌رود که به نحوی از برخی هنرمندان مثل مرتضی احمدی و نویسندگان هم تجلیل شود.

او در این باره یادآور شد: نشان «روبان قرمز» توسط هنرمندان به بیماران مبتلا به ایدز اختصاص داده شده است و به این ترتیب تلاش می‌کنیم رابطه میان هنر و به ویژه تئاتر و ادبیات را با این بیماران نزدیک کنیم. ساسانیان درباره اجرای نمایش «روبان قرمز» در تماشاخانه «سه نقطه» هم گفت: این تماشاخانه خصوصی را که زیرنظر هنرهای نمایشی است، خودمان برای اجرا انتخاب کردیم، چون با شرایط نمایش ما هم‌خوانی دارد. البته با توجه به کم شدن سالن‌های «تئاترشهر» و نبود سالن کافی، بسیاری از دوستان برای اجرای خود سراغ تماشاخانه‌های خصوصی می‌روند.

به گزارش ایسنا،‌ نویسندگی و کارگردانی «روبان قرمز» را کوروش ساسانیان برعهده دارد و او به همراه النا آهی، امیرفراهانی، علیرضا خدابخش، امیرمحمد تاتاری و رضا فلک سیر بازیگران این نمایش هستند.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از: موسیقی: مرتضی گلی، دستیار کارگردان: النا آهی، طراح نور: امیربهادر صداقت‌فر، طراح صحنه: کوروش ساسانیان، طراح لباس: ساناز آهی، مدیرصحنه: امیرمحمد تاتاری، مدیر روابط عمومی: رضا فلک‌سیر و عکاس: مریم خدابخش.