موضوع: کاندوم

استفاده از کاندوم در روابط جنسی تا چه حد کارآمد است؟

استفاده از کاندوم در روابط جنسی تا چه حد کارآمد است؟

کاندوم برای رفتارهای جنسی ایمن یک ابزار اصلی شناخته می شود. این وسیله هر دو شریک جنسی را در طی هر گونه رفتار جنسی مهبلی، مقعدی و دهانی محافظت می کند. خصوصا در بسیاری از موارد که افراد ابتلای شریک جنسی خود را به بیماری هایی مانند هپاتیت سی و بی یا در مواردی آلودگی به ویروس ایدز، محتمل می دانند یا بی بند و باری جنسی شریک جنسی خود را بعید نمی دانند. نمونه بارز آن همسران سوء مصرف کنندگان مواد یا بعضا همسران زندانیان هستند. رعایت نکات کامل رفتارهای جنسی کامل علی الخصوص استفاده مستمر و بی وقفه از کاندوم های لاتکس در تمام ارتباطات جنسی علی الخصوص نفوذی برای آنان موکدا توصیه می شود.

کاندوم مانع از بارداری شده و مانع از دخول اسپرم به داخل مهبل می شود. از هر 100 زنی که از کاندوم استفاده می کنند، حدود 14 نفر از آنان در پایان یک سال پس از مصرف غیر دقیق کاندوم و 2 نفر از مصرف کنندگان دقیق و منظم کاندوم باردار می شوند.

کاندوم های لاتکس می توانند باعث ممانعت از ابتلا به بسیاری از بیماری های منتقله از راه جنسی شوند. لاتکس یکی از انواع پلاستیک است که به دلیل دارا بودن ضخامت استاندارد و نفوذپذیری مانع از تبادل مایعات بدن در طی انواع ارتباطات جنسی نفوذی می شود. در 7 درصد مردان و زنان مصرف کننده اماکن حساسیت به لاتکس وجود دارد. تغییر نوع کاندوم در چنین مواردی می تواند کمک کننده باشد.

استفاده از کاندوم میزان تحریکات آلت تناسلی را کاهش می دهد و لذا موجب طولانی شدن مدت رابطه جنسی می شود. بنابراین استفاده از کاندوم یک روش مناسب رای جلوگیری از انزال زودرس است و بخش عمده ای از مصرف کنندگان مواد که به این اختلال دچارند از مصرف کاندوم سود می برند. تاخیر در انزال زودرس و طولانی شدن مدت رابطه جنسی که از طریق استفاده از کاندوم ایجاد می شود موجب افزایش لذت جنسی در طرفین رابطه می شود.

نظرات کاربران
parham
1399/04/13
کمک ناچیزی میکنه، چون فقط قسمت بالای آلت رو میپوشاند. اگه زخم یا چیزی پایین آلت باشد، 100 درصد بیماری ها منتقل میشود.
پاسخ مدیر: کاندوم بین 80 تا 95 درصد در جلوگیری از سرایت اچ آی وی مؤثر است. اگر نکته های مربوط به استفاده از آن رعایت شود مشکلی ندارد. ویروس از پوست سالم رد نمی شود و حتی اگر زخم باز هم در انتهای آلت باشد و ترشحات واژن روی آن برسد امکان سرایت کمتر از 1 در ده هزار است.
نیماحقیقت پرست
1399/04/13
درسته، با توزیع سرنگ وکاندوم به معتادان پرخطر، خصوصا متاهلین، همچنین افرادی که مشکوک به اچ ای وی اند، میتوان به کاهش اسیب کمک کرد.
اکبر
1399/04/13
سلام
میشه توضیح بدید چرا اندک 80 تا 95 درصد از بیماری جلوگیری میکند؟ منظورتون پاره شدن اونه یا کلا اونقدر ایمن نیست که بتونه از انتقال جلوگیری کنه
اکبر
1399/04/13
من برای اولین بار هفته ی پیش یک نفر رو صیقه کردم. از کاندم استفاده کردم و خیلی مراقب بودم درست قرارش میدم. میخواستم بدونم با این حال باز هم راه انتقال وجود داره؟ چون این خانم توسط افراد دیگه هم صیقه میشه ، به نظر شما من باز این کار رو تکرار کنم یا خطر ابتلا هست؟