موضوع: اخبار

نگرانی وزیر بهداشت از شیوع ایدز در زندان‌ها

نگرانی وزیر بهداشت از شیوع ایدز در زندان‌ها

شیوع ایدز در زندان‌ها موجبات نگرانی مسئولان بهداشتی و قضایی را در پی داشته تا جایی که وزیر بهداشت و رئیس دستگاه قضا در دیدار اخیر خود درباره کنترل ایدز در زندانها نیز مذاکره کردند. 

حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت در گفت‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس در مورد دیدار خود با رئیس دستگاه قضا و کنترل ایدز میان زندانیان گفت: صحبتی را با آیت‌الله آملی لاریجانی در کلیات این موضوع برای زندانها داشتم. وی افزود: آیت الله آملی اعلام کرد آماده هر نوع همکاری است تا ان شاءلله نکات بهداشتی در زندانها رعایت بشود.

وزیر بهداشت تأکید کرد: مسئله ایدز مسئله بسیار مهمی است و اگر در مورد آن کوتاهی شود، بعداً ممکن است مشکلات زیادی رخ دهد. وی در مورد اینکه آیا منظورتان توزیع سرنگ است گفت: علاوه بر سرنگ پیشنهادهای دیگری شد و آیت الله آملی در کلیات موافق بود. قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: صرفاً سرنگ نیست و درمانهای جایگزین نیز مطرح است و در عین حال تسهیلاتی است که کمک کند به پیشگیری از شیوع ایدز.

وی افزود: مقرر شد رئیس سازمان زندان‌ها و مسئولان بهداشتی در زندان‌ها با مدیر کل بیماری‌های واگیر جلسه‌ای برگزار کنند و ماحصل این جلسه در قالب تفاهمنامه‌ای برای ارائه خدمات بیشتر به زندانیان به امضای 2 طرف برسد.

عکس از: ایسنا