احیای حیات سرمد برنده جایزه روبان قرمز 2014

احیای حیات سرمد برنده جایزه روبان قرمز 2014

برندگان جایزه روبان قرمز 2014

10 سازمان مردم نهاد استثنایی شامل یک سازمان غیردولتی از ایران، جایزه روبان قرمز 2014 را برای خدمات برجسته خود در زمینه کاهش همه گیری ایدز دریافت کردند. به گزارش مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، این جایزه معتبر اخیرا در جلسه ای ویژه و در بیستمین کنفرانس بین المللی ایدز در ملبورن استرالیا به این سازمان ها اهدا شد.

جایزه روبان قرمز از جوایز برتر دنیا در زمینه اقدامات برجسته و خلاق مردمی در پاسخ به همه گیری ایدز به شمار می آید. سازمان مردم نهاد ˈاحیای حیات سرمدˈ این جایزه را برای اقدامات چشمگیرش در زندان ها، دریافت کرده است؛ این سازمان خدمات درمانی را برای معتادان عرضه کرده و همچنین کارگاه های آموزشی در زمینه سلامت جنسی و باروری اجرا کرده که موجب پیشگیری بین مصرف کنندگان مواد مخدر شده است. 

برندگان روبان قرمز 2014

بنا به این گزارش، سازمان احیای حیات سرمد یکی از اولین سازمان های مردم نهاد جمهوری اسلامی ایران است که در زمینه کاهش آسیب و اچ آی وی در نظام زندان ها فعالیت کرده است.
سازمان های مردم نهاد به دنیا نشان می دهند چگونه برای تغییر در پاسخ به ایدز بسیج می شوند و جایزه روبان قرمز از دستاوردها و تحولات آنان تقدیر می کند. «میشل سیدیبه» مدیر اجرایی برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز می گوید در روستاها و شهرهای سراسر دنیا جوامع مشکلات را در دست خود گرفته و به راه حل هایی خلاقانه در پاسخ به مشکلات ایدز دست یافته اند.
وی می افزاید: من به برندگان جایزه روبان قرمز 2014 برای شجاعت، عزم و فداکاریشان تبریک می گویم؛ مدیریت و افکار راهبردی آن ها ما را به جایی که امروز هستیم رسانده است. براساس این گزارش، روبان قرمز نشانی جهانی برای نهضت توجه به ایدز است. این جایزه هر دوسال یک بار در کنفرانس بین المللی ایدز برای قدردانی به سازمان های مردم نهادی اهدا می شود که مدیریت و کارهای خلاقانه و چشم گیر آنها باعث کاهش تاثیر و گشترس ایدز می شود.

این جایزه تلاشی همه جانبه از سوی خانواده برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز است که امسال تاکید آن بر اولویت های جدید جهانی به رسمیت شناخته شده این سازمان است. 

احیای حیات سرمد برنده روبان قرمز 2014