موضوع: اخبار

108میهمان کنفرانس بین المللی ایدز با سقوط پرواز مالزی به مقصد نرسیدند

108میهمان کنفرانس بین المللی ایدز با سقوط پرواز مالزی به مقصد نرسیدند

 یک هیات اروپایی 108 نفره که قصد شرکت در بیستمین کنفرانس بین المللی ایدز در ملبورن استرالیا را داشتند از جمله سرنشینان پرواز «ام.اچ17» بودند که جان خود را از دست دادند. 

به گزارش ایرنا، روزنامه «رعیت پست» مالزی روز جمعه اعلام کرد یک دانشمند هلندی و «راشل باگالای» سخنگوی سازمان بهداشت جهانی از جمله 298 سرنشین پرواز خطوط هوایی مالزی بوده اند. «میشل سدیبه» مدیر اجرایی برنامه مشترک سازمان ملل برای مقابله با ایدز در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت که بسیاری از مسافران این پرواز قصد شرکت در کنفرانس ایدز در ملبورن را داشته اند.

یک روزنامه استرالیایی نیز نوشت که 108 مسافر این پرواز قصد شرکت در این کنفرانس را داشته اند. «بیل کلینتون» رییس جمهوری اسبق آمریکا نیز از جمله چهره هایی است که در این کنفرانس شرکت می کند.  وی در حال حاضر در هانوی پایتخت ویتنام به سر می برد و قرار است فردا عازم استان «آچه» اندونزی شود. جامعه بین المللی ایدز با صدور بیانیه ای در پایگاه اینترنتی خود ضمن اعلام تسلیت، با خانواده قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرد.

 کنفرانس دوسالانه بین المللی ایدز فرصتی برای محققان سراسر جهان است تا آخرین پیشرفت های علمی برای مقابله با بیماری ایدز را ارائه کنند. پیش بینی می شود که در این کنفرانس 14 هزار نماینده از 200 کشور از جمله یکهزار و 200 روزنامه نگار حضور یابند. این کنفرانس قرار است از 29 تیر تا سوم مرداد ماه در مرکز همایش های شهر ملبورن استرالیا برگزار شود.