موضوع: اخبار

دیوید لوئیز ستاره فوتبال برزیل، سفیر صلح UNAIDS در جام جهانی 2014

دیوید لوئیز ستاره فوتبال برزیل، سفیر صلح UNAIDS در جام جهانی 2014

UNAIDS با دیوید لوئیز - قهرمان فوتبال برزیل ، به عنوان سفیر صلح در جام جهانی 2014 همکاری می کند. دیوید لوئیز که در لیگ برتر بازی خواهد کرد با ترویج ابتکارات کلیدی از این سازمان حمایت خواهد کرد. او کمک خواهد کرد که همه طرفداران فوتبال در سراسر جهان به خصوص جوانان، با پیام های مهم خواستار پایان دادن به تبعیض و در امر پیشگیری و درمان اچ آی وی برای افراد مبتلا به اچ آی وی شوند.

میشل سیدیبه مدیر اجرایی UNAIDS گفت: در فوتبال بازیکنان برای رسیدن به پیروزی گرد هم می آیند و در روشی مشابه ما باید به عنوان یک تیم  متحد شویم تا عفونت های جدید اچ آی وی را به صفر برسانیم و دیوید منبع الهام هر دو، در زمین و خارج از زمین خواهد بود.

دیوید لوئیز در این باره گفت: سفیر جهانی UNAIDS یک افتخار بزرگ است و من می خواهم با استفاده از این موقعیت چگونگی غلبه بر ایدز را در سراسر جهان گسترش دهم. مردم برای دیدن فوتبال در جام جهانی 2014 به برزیل می آیند و این فرصت خوبی برای UNAIDS است و من برای پیروزی UNAIDS کمک خواهم کرد. در کمپین UNAIDS دیوید از محبوبیت خود برای آگاهی دادن به جوانان در مورد اچ آی وی استفاده می کند. 

از مجموع تخمین زده 35،300،000 مردمی که در سراسر جهان با اچ آی وی زندگی می کنند، حدود 5.4 میلیون نفر جوانان 10-24 ساله می باشد. بسیاری از وضعیت خود بی اطلاع هستند. علاوه بر این، حدود 780،000 از مجموع 2.3 میلیون موارد جدید ابتلا به HIV در سراسر جهان در میان نوجوانان و جوانان 15-24 ساله هستند و 97٪ از موارد جدید در کشورهای کم و با درآمد متوسط ​​رخ داده است.

برنامه مشترک سازمان ملل در UNAIDS به صفر رساندن عفونت اچ آی وی، به صفر رساندن تبعیض و مرگ و میر ناشی از ایدز است. در این زمینه UNAIDS با 11 سازمان ( UNHCR، UNICEF، WFP، UNDP، صندوق جمعیت ملل متحد، UNODC، زنان سازمان ملل، ILO، UNESCO، WHO  و بانک جهانی) برای به حداکثر رساندن نتایج برای پاسخ به ایدز متحد شده اند.