انیمیشن پیشگیری از بیماری ایدز - قسمت پانزدهم

انیمیشن پیشگیری از بیماری ایدز - قسمت پانزدهم

مجموعه انیمیشن پیشگیری از بیماری ایدز با همکاری وزارت بهداشت، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (UNICEF)، صندوق عمران سازمان ملل متحد (UNDP) و انجمن پیشگیری از آسیب های اجتماعی تولید شده است.

داستان این انیمیشن در مورد جوان وسواسی به نام هوشنگ است که می­ترسد به بیماری ایدز مبتلا شده باشد. در این قسمت هوشنگ به همراه دوستانش مشغول خواندن امتحان هستند که هوشنگ از اینکه به درس آخر رسیده ابراز خوشحالی می کند و از دوستانش می پرسد که آنها به کجا رسیده اند. فریدون در جواب می گوید که این دفعه حتما با درس نخواندنش  مشروط می شود. تیمور بدون استرس و در کمال آرامش می گوید که هنوز شروع به خواندن هم نکرده است و روشی را بلد است که یه ساعته می تواند تمام کتاب رو از حفظ بخواند.

فریدون در کمال تعجب از او می خواهد که روشش را به او هم یاد بدهد. که تیمور قرص هایی را به او نشان داده و می گوید وقتی این ها رو بخورد یک شبه باهوش شده و تمام درس ها را حفظ می شود. هوشنگ رو به فریدون کرده و می گوید: حتما این ها قرص های روان گردان است و از او می خواهد که آنها را دور بیندازد و از خطرات این قرص ها برای دوستانش می گوید. حتی مصرف یک بار آنها هم اعتیاد می آورد و با مصرف آنها رابطه پر خطر پیش آمده و ممکن است حتی به ایدز هم مبتلا شود. 

دانلود قسمت پانزدهم