کاتالوگ معرفی سایت مرکز ملی پیشگیری از ایدز ایران

کاتالوگ معرفی سایت مرکز ملی پیشگیری از ایدز ایران

جهت معرفی سایت مرکز ملی پیشگیری از ایدز ایران برای مخاطبین، کاتالوگ معرفی وبسایت تهیه و طراحی شد. در ابتدا توضیح مختصری در مورد بیماری ایدز و راه های انتقال آن بیان شده سپس کلیه بخش های سایت که شامل اخبار، کارگاه آموزشی، معرفی مراکز، کتب و مقالات و ... می­ باشد معرفی شده و توضیح مختصری در مورد هر بخش ارائه شده است.

کاتالوگ ایدز

اخبار:

سایت مرکز ملی پیشگیری از ایدز ایران، در جهت آگاهی کاربران و بازدیدکنندگان، اخبار منتشر شده در زمینه ایدز و مباحث مربوط به آن را در بخش اخبار اطلاع رسانی می ­کند.

سایت سازمان بهزیستی کشور، وزارت بهداشت، بخش های سلامت و درمان خبرگزاری های مهم نظیر، ایسنا، ایرنا، مهر، فارس از جمله سایت های فارسی هستند که به صورت روزانه بازدید و اخبار مرتبط در زمینه کنترل و پیشگیری از ایدز در سایت منتشر می ­شود.

از آنجا که سایت های مهمی نظیر، دفتر ایدز سازمان ملل (UNAIDS)، دفتر توسعه سازمان ملل (UNDP)، و سازمان بهداشت جهانی (WHO)، در سطح جهانی در زمینه بهداشت و درمان و به طور خاص در زمینه ایدز نیز منتشر کننده اخبار و مطالب مربوط در زمینه های مذکور هستند، سایت مرکز ملی پیشگیری از ایدز ایران با ترجمه این مطالب، آنها را در اختیار کابران سایت قرار می ­دهد.

کارگاه ها:

فراگیری مهارت های کاربردی امری ضروری و مهم در امر آموزش و انتقال مفاهیم آموزشی به حساب می ­آید. کارگاه های آموزشی از جمله برنامه هایی است که برای آشنایی و افزایش مهارت کاربردی مربیان، کارشناسان، مددکاران و کارکنان سازمان های بهزیستی، با موضوعاتی پیرامون ایدز، پیشگیری از ایدز و ... برگزار می گردد.

ارائه گزارش کامل کارگاه ها از قبیل اطلاع رسانی، گزارش روزانه از روند برگزاری کارگاه های آموزشی همراه به فیلم و آلبوم تصاویر مربوط به کارگاه آموزشی برگزار شده بر روی سایت مرکز ملی پیشگیری از ایدز ایران در بخش ویژه ای که برای کارگاه های آموزشی در نظر گرفته شده قابل مشاهده می باشد.

کتاب الکترونیکی:

از آنجایی که بیماری ایدز به لحاظ نوع بیماری، فرآیند بروز، شیوه های شیوع، روش های پیشگیری و درمان بسیار متفاوت با سایر بیماری ها است، و در حال حاضر پیشگیری تنها راه مبارزه با آن است لذا آموزش روشن و شفاف در این زمینه امری مهم می ­باشد. نشر کتب با موضوعات آشنایی با بیماری ایدز و پیشگیری از آن ویژه مربیان توسط کارشناسان پیشگیری و کنترل ایدز سازمان بهزیستی کشور انجام شده است.

در این بخش از سایت، علاوه بر ارائه بخش کوتاهی از کتاب جهت آشنایی کاربران با محتوا و موضوع اصلی، کتاب برای دانلود نیز در دسترس کاربران سایت قرار گرفته است.

کاتالوگ معرفی سایت مرکز ملی پیشگیری ازایدز ایران

مقاله:

علاوه بر انتشار کتاب های مختلف، مقالاتی نیز با موضوعات علمی روز در زمینه ایدز، پیشگیری و درمان آن توسط کارشناسان این حوزه در همایش های سراسری ارائه شده و یا در ژورنال های معتبر  به چاپ می رسد. انتشار مقالات علمی- تحقیقاتی و علمی- ترویجی در زمینه های مذکور و همچنین ترجمه مقالات، بخشی از فعالیت سایت مرکز ملی پیشگیری از ایدز ایران می ­باشد. کاربران می توانند با مراجعه به این بخش ضمن آشنایی با موضوعات علمی روز و پژوهش های صورت گرفته در زمینه ایدز، مقالات مورد نظر خود را نیز دانلود کنند.

پاورپوینت

از آنجا که دریافت مطالب آموزشی در موضوعات مختلف به صورت پاورپوینت برای ارانه مطالب آموزشی برای یادگیری، بیشتر مورد توجه کاربران است، بخش پاورپوینت به صورت یک بخش مجزا بازدیدگنندگان خاص خود را دارد. همچنین کلیه پاورپوینت هایی که در کارگاه های آموزشی مختلف توسط کارشناسان پیشگیری و کنترل ایدز، تدریس می ­شود در این بخش قابل دسترس می ­باشد.

آشنایی با مراکز

در راستای اجرای برنامه کشوری کنترل و پیشگیری از اچ ای وی/ایدز، مراکزی همچون مراکز مشاوره بیماری های رفتاری، مراکز کاهش آسیب و باشگاه های مثبت تحت نظارت سازمان بهزیستی، وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور فعالیت می­ کنند.

فراهم نمودن امکان دسترسی عموم مردم به مراکزی مطمئن جهت کسب اطلاعات در مورد بیماری ایدز، راه های انتقال و پیشگیری ایدز، فراهم نمودن امکان دسترسی گروه های در معرض بیشترین خطر برای ابتلا به  HIV و بیماری های آمیزشی و ارائه خدمات آموزشی به خانواده ها، مشاوره، تشخیص اچ ای وی، خدمات کاهش آسیب و ... از مهمترین اهداف مراکز مذکور می ­باشد.

در این بخش از سایت، کاربران و بازدیدگنندگان می ­توانند به کلیه اطلاعات این مراکز اعم از نام، شماره تماس، آدرس و ... دسترسی داشته باشند و از طریق لینک سایت آن مرکز، اطلاعات خود را تکمیل نمایند.

پرسش و پاسخ

مطالب آموزشی همچون کتاب و مقاله و ... همیشه نمی توانند پاسخی برای پرسش های زیاد و متنوع کاربران باشند. این بخش علاوه بر افزایش اطلاعات کاربران در امر آموزش، تعاملی بین کاربر و سایت برقرار می­کند تا پرسش های خود را مطرح کنند.

در این بخش کاربران می توانند کلیه پرسش های مطرح شده را به تفکیک موضوع مشاهده کنند.

کاتالوگ ایدز

امروز اینترنت به خاطر به صرفه بودن از لحاظ هزینه، زمان و مکان و سرعت بالا انجام دهی کارها، دارا بودن حجم بالای اطلاعات از لحاظ مقداری در اکثر زمینه های آموزشی، تجارب، ارتباطات جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. در حال حاضر انقلاب الکترونیکی و تکنولوژی دگرگونی عمیقی را در تمام زندگی ما ایجاد کرده است و جامعه جهانی را به سویی می­ کشاند که آموزش از راه دور را اجتناب ناپذیر و ضروری ساخته است و روز به روز آن را غنی تر و آسانتر می­ کند و فرصت های ذی قیمتی را برای متولیان آموزش از طریق در اختیار گذاشتن وسایل کمک آموزشی پیشرفته، ارائه دروس و مطالب را جذاب تر کرده است.

بهره گیری از فن آوری های نوین اطلاعاتی و ارتباطی مانند اینترنت و سیستم های چندرسانه ای به عنوان ابزارهایی برای بهبود کیفیت آموزش و فراگیری، از طریق ارائه تسهیلاتی جهت دسترسی آسان به منابع و خدمات آموزشی و نیز فراهم نمودن ساز و کارهایی چون تعامل و همکاری از راه دور را از اهمیت آموزش مجازی را برای ما روشن می ­سازد.

کاتالوگ ایدز

این کاتالوگ همزمان با رونمایی از سایت مرکز ملی پیشگیری از ایدز ایران به تمام مراکز و سازمان ها مربوطه سراسر کشور ارسال شده است.

در صورت دریافت فایل با کیفیت و با اندازه اصلی جهت چاپ و یا ارسال کاتالوگ چاپ شده به مراکز می توانید با شماره تلفن 666727369-021 تماس حاصل نمایید.