موضوع: اخبار

گزارش افتتاح بیست و سومین باشگاه مثبت کشور

گزارش افتتاح بیست و سومین باشگاه مثبت کشور

رونمایی از سایت مرکز ملی ایدز ایران و افتتاح بیست و سومین باشگاه مثبت کشور

آئین رونمایی از سایت مرکز ملی ایدز ایران و افتتاح بیست و سومین باشگاه مثبت کشور (اولین باشگاه باشگاه مثبت ملارد) در تاریخ 28/11/92 در سالن بشارت شهرستان ملارد با حضور جمعی از مقامات استانی و شهرستان و با حضور جناب آقای دکتر رضازاده معاونت توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور و با حضور آقای نیک آئین مدیر عامل  موسسه اندیشمندان رایا سلامت محور انجام شد .

در ابتدای مراسم فرماندار شهرستان ضمن خوش آمد به مدعوین با اشاره به اینکه ایدز خطرناکترین بیماری عصر حاضر است بیان کرد وقتی بیمار را از منظر دیگران پنهان کنیم در بحث های درمانی به طور مناسب نمی توانیم موثر عمل کنیم و در کنار این نیز بحث آثار روانی زیانباری که از خود بیماری مهلک تر است را نمی توان جبران کنیم.

فرماندار شهرستان ملارد

در ادامه امام جمعه شهرستان ملارد بیاناتی را ایراد نمودند و به فرهنگ طبی اسلام مسئله پیشگیری از اصول اساسی است و باید این را عنوان کرده که اسلام صاحب سبک است در پیشگیری و این را می توان در بیشتر رهنمود های ائمه و معصومین مشاهده کرد . وی ادامه داد پرهیز همیشه یک عامل مهم پیشگیری بوده و هست و همیشه پیشگیری کم هزینه تر و آسان تر از درمان است و همه ما موظفیم که نقش قابل توجهی را ایفا کنیم واگر همگان به وظیفه شرعی و دینی خود عمل نماییم ریشه این بیماری خشکانده می شود.

امام جمعه شهرستان ملارد

پس از سخنرانی حجت السلام و المسلمین حسینی امام جمعه شهرستان ملارد، گروه سرود دستان گویا به اجرای سرود پرداختند.

سپس جناب آقای دکتررضازاده رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد و دبیر کمیته پیشگیری و کنترل ایدز سازمان بهزیستی کشور نیز در این مراسم گفتند : هیچ دستگاهی به تنهایی نمی تواند مقابله کند و نیاز است همه دستگاهها یکدست در این مبارزه شرکت کنند و آموزش های لازم را داشته باشند تا عملکرد بهتری را در این حوزه داشته باشیم. وی در ادامه اشاره داشت: آموزشهای قبل از ازدواج و بهبود شیوه و سبک زندگی و اقتصاد خانواده و همچنین سلامت جنسی می تواند کمک شایانی را در پیشگیری از این بیماری بکند و در کنار اینها تقویت سرمایه های اجتماعی و توجه بیش از پیش به این سرمایه می تواند در کاهش آسیب ها موثر باشد .

در ادامه مراسم از وب سایت مرکز ملی پیشگیری از ایدز ایران به آدرس www.AIDS.ir  رونمایی کردند.

دکتر مجید رضازاده

و آقای دکتر محضری در خصوص وب سایت توضیحاتی را به حضار بیان داشتند.

پس از ایشان جناب آقای نیک آئین مدیر عامل موسسه اندیشمندان رایا سلامت محور ضمن تشکر از مدعوین و مسئولین، در خصوص سوابق و فعالیتهای موسسه توضیحاتی بیان داشتند و هدف موسسه را تحقق شعار بنیادین خود یعنی اندیشه زندگی بهتر بیان داشتند . همچنین وی اضافه کرد: با توجه به نیازهای افراد مرتبط و کسانی که با این بیماری دست به گریبان هستند و درگیر نمودن آنان در خدمات به مبتلایان و یا افراد، می توان با تاسیس مراکزی با نام باشگاه مثبت ،گام های موثری در خصوص پیشگیری انجام داد.

در ادامه شرکت کنندگان جهت افتتاح باشگاه مثبت ملارد به محل باشگاه واقع در چها راه ملارد – جنب پمپ بنزین مراجعه نمودند و باشگاه توسط امام جمعه شهرستان ملارد افتتاح گردید.