موضوع: انتقال

انیمیشن پیشگیری از بیماری ایدز - قسمت دوازدهم

انیمیشن پیشگیری از بیماری ایدز - قسمت دوازدهم

مجموعه انیمیشن پیشگیری از بیماری ایدز با همکاری وزارت بهداشت، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (UNICEF)، صندوق عمران سازمان ملل متحد (UNDP)  و انجمن پیشگیری از آسیب های اجتماعی تولید شده است.

داستان این انیمیشن در مورد جوان وسواسی به نام هوشنگ است که می­ترسد به بیماری ایدز مبتلا شده باشد. در این داستان هوشنگ و دوستش فریدون در مترو هستند، هوشنگ از فریدون می خواهد که او را هل نداده و میله را نگه دارد. فریدون در جواب می گوید که میله هزار جور مریضی دارد و ممکن است ویروس روی آن باشد.

بعد از مدتی که پیاده می شوند در گوشه ای از سالن مشغول صحبت می شوند و فریدون که ترس از مبتلا شدن به ویروس اچ ای وی را داشته به هوشنگ می گوید که تو همچین مکان هایی است که میتلا به ویروس می شویم.

هوشنگ برای اینکه به فریدون ثابت کند که اینطوری نیست با دکتر تماس می گیرد و راه های انتقال ایدز را سوال می کند؟ دکتر این طور جواب می دهد: نه جانم! این جور موارد ایدز رو انتقال نمی دهند. سرنگ مشترک و روابط جنسی حفاظت نشده، این ها مواردی هست که برای مبتلا شدن به ایدز خطرناک اند.

بهتر است که این جور موارد رو بدونیم و به دوستانمان هم اطلاع بدیم تا خوب و سالم زندگی کنیم.

و اما پیام این قسمت: دوستان مرجع مهمی برای افزایش اطلاعات ما هستند به شرط آنکه خود اطلاعات صحیح را داشته، یا مرجع کسب آن را بدانند.

دانلود قسمت دوازدهم