موضوع: اخبار

والیبال ایران شریک جدید یونیسف در پیشگیری و مقابله با ایدز

والیبال ایران شریک جدید یونیسف در پیشگیری و مقابله با ایدز

فدراسیون والیبال امروز تفاهم‌نامه همکاری با صندوق کودکان سازمان ملل و وزارت بهداشت، درمان‌ و آموزش پزشکی ایران را برای اطلاع‌رسانی در مورد بیماری ایدز امضا کرد. به گزارش خبرگزاری فارس، بر اساس این تفاهم‌نامه همکاری، فدراسیون والیبال با استفاده از توانایی‌هایی مانند فضای مسابقات داخلی و برون مرزی، دوره‌های آموزشی، ملی‌پوشان تیم‌های مختلف و پیام‌های تبلیغاتی بر روی لباس ملی‌پوشان، اطلاع‌رسانی به نوجوانان، جوانان و خانواده‌های بیماران HIV درباره راه‌های پیشگیری و مراقبت از خود در برابر این بیماری را انجام خواهد داد.

این تفاهم‌نامه به امضای محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال، دکتر محمد مهدی گویا، مدیرکل مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر محمد المنیر صفی‌الدین، رئیس دفتر صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) در تهران امضا شد.

دکتر محمد مهدی گویا

 

تفاهم‌نامه همکاری مذکور در 12 بند و ماده تنظیم شده که برای نخستین بار است که در سطح منطقه خاورمیانه این قرارداد مشارکت سه جانبه منعقد می‌شود. اطلاع رسانی به نوجوانان، جوانان و خانواده‌های آنان در مورد بیماری ایدز، راه‌های پیشگیری و مراقبت از خود را بر اساس برنامه کشوری ایدز و موازین جمهوری اسلامی ایران از مهمترین محورهای این تفاهمنامه است.

همچنین مهتاب کرامتی، بازیگر سینمای ایران نیز به عنوان سفیر حسن نیت صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) در این مراسم حضور داشت.

همکاری والیبال ایران با یونیسف برای مقابله با ایدز

 

مهتاب کرامتی، سفیر ایدز