برگزاری بیستمین کنفرانس بین المللی ایدز

برگزاری بیستمین کنفرانس بین المللی ایدز

برگزاری بیستمین کنفرانس بین المللی ایدز (AIDS2014) در ملبورن استرالیا در جولای 2014 نشان دهنده یک فرصت فوق العاده برای برجسته کردن ماهیت متنوع HIV آسیا و منطقه اقیانوسیه و پاسخ های منحصر به فرد آن است. ما در ملبورن گرد هم می آییم برای تقویت تلاش هایمان در سراسر مناطق و گوشه و کنار جهان تا با پیشرفت های علمی اخیر نسبت به سال ۲۰۱۲ حرکتی رو به جلو داشته باشیم.

کنفرانس دوسالانه بین المللی ایدز تجمعی برتر برای کسانی است که در زمینه HIV مشغول به کارهستند و همچنین سیاست گذاران و افراد مبتلا به اچ ای وی و آنانی که به پایان دادن به این بیماری همه گیر متعهد هستند. این یک فرصت فوق العاده برای محققان از سراسر جهان است، برای به اشتراک گذاشتن آخرین پیشرفت های علمی در این زمینه تا از تخصص یکدیگر یاد بگیرند و توسعه استراتژی برای پیشبرد تمام جنبه های تلاش های ما در جهت درمان و جلوگیری از اچ ای وی است.

در این کنفرانس انتظار می رود بیش از 14000 نماینده از 200 کشور، از جمله 1200 روزنامه نگار حضور یابند. این کنفرانس  جولای 2014 در کنوانسیون ملبورن و مرکز نمایشگاه برگزار می شود. انجمن بین المللی ایدز که به صورت یک انجمن حرفه ای ایدز به صورت مستقل با بیش از ۱۶۰۰۰ عضو در ۱۹۴ کشور دنیا فعالیت می کند- کنفرانس ایدز ۲۰۱۴ را با همکاری مجامع بین المللی و محلی سازماندهی می کند.

پاسخ سیاست های بهداشتی استرالیا به HIV به نحوی تبین شده است که به جای نگاه بالا به پایین با درجه بالایی از همکاری بین دانشمندان، دولت و جامعه عمل می شود. کنفرانس AIDS2014 یک فرصت مهمی برای به اشتراک گذاشتن منافع چنین مشارکت هایی با دیگر کشورهاست.

میزبانی ملبورن در این کنفرانس امکان حضور شرکت کنندگان از سراسر مناطق را برای  تبادل موفقیت ها و چالش های خود در سطح جهانی فراهم می سازد. در منطقه بزرگ آسیا و اقیانوسیه به عنوان بزرگترین منطقه جغرافیاییی و پرجمعیت ترین منطقه، به طور چشمگیری سطوح مختلف ثروت و مجموعه ای پیچیده از عوامل تعیین کننده ساختاری و رفتاری از خطرات اچ آی وی، دید منحصر به فردی از این بیماری همه گیر به کارشناسان منطقه خواهد داد که ارزش فراوانی در برابر سایر همکارانشان در سراسر جهان دارد.

همکاری با شهر ملبورن، دولت ایالتی ویکتوریا، دولت فدرال استرالیا و رهبران مختلف علمی و اجتماعی از استرالیا و همچنین از آسیا و اقیانوسیه با سابقه طولانی و موثر از هدایت HIV  بسیار مایه خرسندی است. مشتاقانه در انتظار همکاری جهانی قوی در میان علم، رهبری و جامعه برای ایجاد برنامه کنفرانس هستیم تا گامی دیگر برای به پایان رسیدن بیماری ایدز برداریم.