موضوع: اخبار

اخبار خوب برای بیماران ایدزی

اخبار خوب برای بیماران ایدزی

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) دو روش جدید برای مقابله با ایدز، ممانعت از انتقال ویروس این بیماری و بهبود کیفیت زندگی بیماران ایدزی را تایید کرد. به گزارش سرویس «سلامت» ایسنا، سازمان غذا و داروی آمریکا در بیانیه اخیر خود نوعی آزمایش جدید تشخیص ایدز را معرفی کرده است.

ویروس‌های ایدز به لحاظ ساختار DNA شبیه یکدیگر نیستند و بنابراین آزمایش جدید این قابلیت را دارد که به سرعت تشخیص دهد چه نوع آنتی‌بادی در بدن بیمار تولید شده و این تشخیص سریع منجر به آغاز درمان زودهنگام بیمار می‌شود. البته این خبر خوب به این جا ختم نمی‌شود چون سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد که داروی خوراکی Trivicay را نیز برای مبتلایان به ایدز تایید کرده است.

آن چه این دارو را منحصر به فرد می‌کند این است که نسبت به داروی Stribild تاثیر درمانی بیشتری دارد. علاوه بر این قرص Stribild برای درمان بزرگسالان استفاده می‌شود اما Trivicay را برای بیماران کم‌سن با وزن 40 کیلوگرم و نیز افرادی که قبلا داروی ایدز مصرف نکرده‌اند، تجویز می‌شود. داروی جدید Trivicay فرصتی بالقوه برای بهبود حال بیمارانی است که از داروی Stribild یا دیگر داروها استفاده کرده‌اند اما جوابی نگرفته‌اند و یا به دلیل عوارض جانبی مجبور به قطع مصرف داروهای فوق شده‌اند.

اشتباه نکنید! آزمایش جدید تشخیص ویروس ایدز و داروی جدید به معنای پایان تحقیقات در زمینه درمان ایدز نیست چون تا زمانی که دانشمندان علوم پزشکی و داروسازی صد درصد در این میدان نبرد پیروز نشوند، دست از مبارزه با این ویروس برنخواهند داشت.