انواع عفونت‌های آمیزشی

انواع عفونت‌های آمیزشی

سوزاك یكی از عفونت‌های جنسی است كه می‌تواند بدون علامت باشد. در صورت ابتلا، مردان ممكن است ترشح غلیظ سفید یا زرد رنگ از آلت تناسلی، سوزش و درد به هنگام ادرار كردن داشته باشند.

ترشح از مقعد نیز از علایم دیگر است. علایم عفونت در زنان خفیف است و شامل احساس ناراحتی مختصر در موقع ادرار كردن و یا ترشح از واژن است.

در صورت ابتلای نوزادان، چشم‌ها متورم و دارای ترشحات غلیظی خواهد بود كه می تواند باعث نابینایی گردد.

سیفلیس هم یكی از عفونت‌های جنسی شایع در كسانی است كه رفتارهای جنسی غیر ایمن دارند. این بیماری از طریق خون یا تماس مستقیم با زخم‌های پوستی و غشاهای مخاطی با ترشحات بدن (مثل منی، خون و ترشحات واژن) منتقل می‌شود. این بیماری از طریق مادر به كودك منتقل می‌گردد و موجب مرده زایی می‌شود. ایجاد زخم بدون درد شایع‌ترین علامت آن است. در صورت درمان نشدن، زخم اولیه خود به خود بهبود یافته ولی پس از مدتی زخم‌های منتشر پوستی آشکار و پس از مدت‌ها بی‌علامتی عوارض قلبی– عروقی و مغزی روی می دهد.

كلامیدیا، تریكوموناس، شانكروئید و هرپس تناسلی از دیگر عفونت‌های مقاربتی می‌باشد.

خطر عفونت‌های جنسی

درصورتی كه در هر یك از دو طرف تماس جنسی عفونت مقاربتی وجود داشته باشد، باعث افزایش خطر انتقال اچ آی وی خواهد شد. علاوه بر آن اگر عفونت جنسی درمان نشود عوارض جدی از قبیل نازایی، خونریزی‌های داخلی، آسیب‌های مغزی و مرگ جنین را به دنبال خواهد داشت.

درمان عفونت اعضای تناسلی

از آنجا كه عفونت‌های جنسی دارای خطرات زیادی می‌باشند، لازم است در صورت وجود هر یك از علایم مذكور سریعاً به پزشك مراجعه شود. همان طور كه گفته شد عفونت‌های جنسی ممكن است بدون علامت باشند. در این صورت از خطرات آن و احتمال انتقال عفونت و اچ آی وی كاسته نخواهد شد. بنابراین توصیه می‌شود كسانی كه تماس جنسی با افراد ناشناس و متعدد دارند به صورت دوره ای به پزشك مراجعه نمایند. كسی كه به طور اتفاقی با فردی كه از وضعیت سلامتی وی آگاهی ندارد تماس جنسی برقرار كرده نیز بهتر است برای معاینه و مشاوره به پزشك مراجعه نماید.

نظرات کاربران
Name
1399/05/18
سلام به همه دوستان عزیزیک سوال داشتم من حدود 6 هفته پیش به اشتباه یه رابطه خطرناک با خانومی داشتم به صورتیکه ایشون آلت منو داخل دهانش کرد و من ارضا شدم از اون به بعد من استرس گرفتم که نکنه ایدز داشته و از این راه منتقل شده البته من توبه کردم که دیگه سراغ این جور برنامه ها نرم ناگفته نماند که رابطه خیلی کوتاه بود در حد 15 ثانیه ، بعد از اون شروع کردم به خواندن مطالب در مورد ایدز و علادم گلو درد هایی گرفتم یکی هم 2 روز پیش یکی یک هفته بعد از جریان به حالت جنون در آمده ام تقریباً از همه چیز مهم تر آبرو هست امروز رفتم آزمایش دادم که گفت یک هفته دیگه جوابشو می دن و گفت و با کیت که از سر انگشت خون می گیرند گفت منفی بود و اصلاً نگران نباشم ولی همش فکر می کنم که دروغ گفته که من اذیت نشم استرسم زیاد شده چون حس میکنم زیر گلوم ورم داره البته از استرس زیاد خیلی باهش ور رفتم با قرص آلپروزولام خوابم می بره و شب ها تا صبح 1000 بار از خواب میپرم همش به خوذم میگم خدا بزرگه تا آروم شم به نظرتون چه کار کنم باور کنید به جنون رسیدم و به کارم هم نمی رسم....
چقدر احتمال داره گرفته باشم چند درصد با این حالت که زخمی هم روی آلت من نبود حتی گاز هم نگرفت که زخم شه
یه سؤال دیگه بعد از این اگه مثبت باشه ممکنه کاذب باشه و این که اگه منفی باشه چی باید کی ازمایش بدم
ببخشید اگه سرتون را درد آوردم
چقدر احتمال داره با اون شرایطی که گفتم به این بیماری دچار شده باشم؟
و این که اون تست فوری که یه کیت بود و یه قطره خون من را روی اون انداختن چقدر احتمال داره خطا بده و بگه منفی هست البته من آزمایشی هم دادم که گفتن یه هفته دیگه جوابش آماده میشه اونو نمی دونم هر چی خدا بخواد همون میشه ولی این کیتی که یه خط قرمز روش می یوفته و میگه منفی هست را میگم؟
و یه سؤال دیگه چقدر احتمال داره که 6 هفته که من این آزمایش را دادم درست باشه کلاً؟
جوابشو به ایمیلم اگه ممکنه بفرستید
m.itfars@gmail.com
ممنون