اختتامیه کارگاه آموزش پیشگیری از ایدز برای تیم های سیار مراکز کاهش آسیب

اختتامیه کارگاه آموزش پیشگیری از ایدز برای تیم های سیار مراکز کاهش آسیب

گزارش روز سوم کارگاه آموزش پیشگیری از ایدز برای تیم های سیار مراکز کاهش آسیب

استاد:خانم منیره آرزومندی

تسهیلگران: خانم ها ناهید مدرسی، راحله مرادی، سولماز حسینی و آقای عرب

روز پایانی کارگاه سرکار خانم منیره آرزومندی انواع مسمومیت ها و بیش مصرفی مواد را بیان کرده و سپس راهکارها و ویژگی های تزریق سالم را بیان نمودند. در ادامه حاضرین در قالب گروه های 7 نفره به بحث و تبادل نظر پیرامون بیش مصرفی (Overdose) افراد معتاد تزریقی پرداختند و مشکلات رسیدگی به این افراد توسط اورژانس و نیروی انتظامی را مورد بررسی قرار دادند. سپس نماینده هر گروه سرتیتر موارد بحث شده در گروه را برای جمع عنوان کرد.

کارگاه آموزش پیگیری از ایدز

کاهش آسیب

استاد:خانم منیره آرزومندی

تسهیلگران: خانم ها ناهید مدرسی، راحله مرادی، سولماز حسینی و آقای عرب

در بخش پایانی کارگاه سرکار خانم منیره آرزومندی، مبحث کاهش آسیب را بیان کردند. سپس به جمع بندی مطالب بیان شده طی سه روز کارگاه پرداخته و به سوالات حاضرین پاسخ دادند.

در مراسم اختتامیه این کارگاه دکتر کاظم نظم ­ده رئیس مرکزتوسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور ضمن تشکر از گروه های تیم سیار آموزش همسان به عنوان پایه های اصلی انجام برنامه کاهش آسیب در سطح کشور، حمایت سازمان بهزیستی را بیش از پیش اعلام کردند.

گزارش گردشگری برج میلاد

گزارش گردشگری برج میلاد

در این کارگاه همچنین برنامه های تفریحی نیز در نظر گرفته شد. با تلاش مؤسسه اندیشمندان رایا سلامت محور، در عصر روز دوم کارگاه، امکان بازدید از ششمین برج بلند تلویزیونی و مخابراتی دنیا برای بیش از 20 نفر از شرکت کنندگان در کارگاه فراهم گردید.

برج میلاد با ارتفاع 435 متر و وزن تقریبی 150 هزار تن و با کاربری تسهیل و گسترش ارتباطات بیسیم در تهران، بهینه سازی و گسترش پوشش رادیو و تلویزیون، ایجاد زیر ساختهای تلویزیونی دیجیتال، هواشناسی، کنترل ترافیک و گردشگری، شاهکاری دیگر از هنر مهندسان ایرانی را به نمایش گذاشته است.

در این بازدید حاضرین درطبقه پنجم برج، در بزرگترین سکوی دید باز جهان و از ارتفاع 280 متری و در زیر بنایی در حدود 3000 متر مربع، پایتخت را به نظاره نشستند. همچنینبازدید از غرفه های هنری مستقر در این طبقه نیز مورد استقبال قرار گرفت.