موضوع: اخبار

گزارش جدید برنامه مشترک سازمان ملل متحد (UNAIDS) در زمینه ایدز

گزارش جدید برنامه مشترک سازمان ملل متحد (UNAIDS) در زمینه ایدز

با نزدیک شدن به 1 دسامبر و روز جهانی ایدز، UNAIDS گزارشی با عنوان "پیشرفت به سمت اهداف 90-90-90، و پایان دادن به ایدز منتشر کرده است. اهداف 90-90-90 به یک ستون مرکزی از تلاش جهانی برای پایان دادن به اپیدمی ایدز تبدیل شده است. این اهداف نشان دهنده تغییر اساسی در رویکرد جهان است. در این گزارش آمده است که 7 کشور از جمله: بوتسوانا، کامبوج، دانمارک، ایسلند، سنگاپور، سوئد و بریتانیا تا سال 2016 توانسته اند به میزان قابل توجهی (73 درصد) ویروس اچ آی وی را از مبتلایان سرکوب کنند.

نیمی از مبتلایان به HIV در جهان تحت درمان هستند

آخرین اطلاعات برنامه مشترک ملل متحد (UNAIDS) در زمینه ایدز حاکی از آن است که بیش از نیمی از جمعیت مبتلا به HIV تحت درمان هستند. در آخرین اطلاعات برنامه مشترک ملل متحد در رابطه با بیماری ایدز آمده است: پیشرفت‌های قابل توجهی در زمینه درمان HIV طی مدت ۱۵ سال گذشته انجام گرفته و حدود ۵۷ درصد تمامی مبتلایان به HIV در سراسر جهان در حال حاضر تحت درمان هستند.

 تعداد کودکان (14-0 ساله) که از بیماری های مرتبط با ایدز جان می دهند تقریبا قطع شده است. با افزایش دسترسی به درمان ضد رتروویروسی کاهش شدید عفونت های جدید HIV در میان کودکان نیز نقش مهمی را بازی می کند. علاوه بر این درمان زنان باردار مبتلا به HIV با سرعت بالایی موارد جدید ابتلا به عفونت HIV را در میان کودکان کاهش داده است.

با دستیابی به هدف جهانی برای متوقف کردن و معکوس کردن گسترش اچ آی وی، رهبران جهان در سال 2020 اهداف "سریع پیگیری" را برای تسریع پاسخ ایدز و پایان ایدز تا 2030 تعیین کرده اند.

فایل PDF این گزارش که به صورت کامل و همراه نمودارهای مختلف وضعیت ایدز در جهان را ترسیم کرده است را از با کلیک روی گزینه دریافت فایل دانلود و مطالعه نمایید