موضوع: اخبار

امضای تفاهم نامه سه جانبه در جهت به صفر رساندن بیماری ایدز

امضای تفاهم نامه سه جانبه در جهت به صفر رساندن بیماری ایدز

تفاهم نامه سه گانه میان دفتر سازمان ملل، دفتر ارتقای سلامت وزارت بهداشت و شرکت سروش صدا و سیما به منظور معرفی و به صفر رساندن بیماری ایدز امضا شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مدیر عامل شرکت سروش در این مراسم گفت: هدف از امضای این تفاهم نامه استفاده بیشتر از ابزار رسانه برای دستیابی به اهداف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان ملل در جهت کاهش و به صفر رساندن بیماری ایدز است.

سید محمودرضا حسینی افزود: سروش شرکتی با سابقه در امر تولید محتواست و با توجه به تعداد زیاد مخاطبانش در بین رسانه‌های دیداری شنیداری و فضای مجازی می‌تواند در راستای پیشگیری از بیماری‌ها گام‌های مهمی بر دارد. وی ادامه داد: ما دانشگاهی داریم که ۱۸۰۰ دانشجو دارد و برای تحقق اهداف این تفاهم نامه پویش‌هایی را با حضور دانشجویان راه انداخته ایم و می‌توانیم از ظرفیت‌های آن‌ها استفاده کنیم.

حسینی گفت: پیام رسان سروش نیز بیش از یک و نیم میلیون نفر عضو دارد و رابط برنامه‌ها و شبکه‌های مختلف و مردم است و ابزار خوبی برای انتقال پیام به حساب می‌آید. سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت هم در این مراسم گفت: در وزارت بهداشت معتقدیم که مردم خالقان سلامت هستند و با انتخاب هایشان سبب حفظ یا در خطر افتادن سلامت خود و جامعه می‌شوند.

شهرام رفیعی فر افزود: مردم باید آگاه و توانمند شوند تا بتوانند سلامت خود را به عنوان یک سرمایه حفظ کنند، اگر فردی بیمار می‌شود فارغ از نوع بیماری اش نباید طرد شود یا مورد قضاوت قرار بگیرد و لازم است درمان شود و به زندگی عادی برگردد. وی ادامه داد: پارسال سریال پریا را با موضوع بیماری ایدز روی آنتن شبکه سه سیما بردیم و تاثیر بسیار خوبی روی این دسته از بیماران داشت به گونه‌ای که تعداد مراجعه کنندگان مان برای درمان چند برابر قبل شد و تاثیر رسانه ملی را فهمیدیم.

امضا تفاهم نامه همکاری های دفتر برنامه مشترک سازمان ملل با دفتر ارتقای سلامت وزارت بهداشت و شرکت سروش

رفیعی فر گفت: بعضی از مردم فکر می‌کنند اگر بیماری داشته باشند نباید سراغ درمانش بروند یا عنوان بیماری شان باعث شرمندگی شان می‌شود، اما ما بسیاری از بیماران را به صورت محرمانه درمان می‌کنیم و به زندگی عادی بر می‌گردانیم. وی افزود: روزی می‌گفتند ایدز درمان ندارد، درست است که این بیماری درمان قطعی ندارد، اما می‌شود تاثیر ویروس هایش را به حداقل رساند.

رفیعی فر گفت: وظیفه اولیه ما پیشگیری است، اما اگر نشد باید به درمان درست بپردازیم و امیدوارم به کمک رسانه ملی بتوانیم با افزایش آکاهی مردم در جهت کاهش بیماری ایدز قدم برداریم.

نماینده سازمان ملل نیز در مراسم امضای تفاهم نامه سه جانبه گفت: به منظور کاهش تبعیض در اطلاع رسانی و خدمات تصمیم داریم از اطلاع رسانی و آموزش عمومی درباره بیماری ایدز از طریق رسانه ملی اقدام کنیم. فرداد درودی افزود: ایدز یک بیماری مزمن است و خود بیمار در کنترل بیماری اش نقش بسزایی دارد.

وی ادامه داد: هدف ما از امضای این تفاهم نامه این است که ۹۰ درصد مبتلایان به بیماری ایدز از بیماری خود با خبر شوند و در حال حاضر نیمی از بیماران از بیماری خود اطلاعی ندارند. درودی گفت: پس از آن هم درمان ۹۰ درصدی و پایین آوردن سطح ویروس ایدز از برنامه‌های ماست.

این مراسم در دفتر سروش برگزار شد.