موضوع: اخبار

ایدز از دردسرهای احتمالی"تاتو کردن"

ایدز از دردسرهای احتمالی"تاتو کردن"

یک متخصص پوست، مو و زیبایی به افراد توصیه کرد: با توجه به دردسرهای احتمالی "تاتو" کردن، از پرداختن به آن صرف‌نظر کنند.

دکتر علی ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه پشیمانی زودهنگام اولین موضوعی است که افرادی که "تاتو" می‌کنند با آن مواجه می‌شوند، اظهار کرد: حتی اگر "تاتو" مطابق میل فرد باشد، باز هم بعد از مدتی از مد افتاده و فرد از این کار خود پشیمان می‌شود.

ابراهیمی مشکل دیگری که در ارتباط با "تاتو" دیده می‌شود را استفاده برخی آرایشگران از جنس‌های نامرغوب عنوان کرد و افزود: این موضوع علاوه بر اینکه کیفیت کار را پایین می‌آورد در برخی از موارد ممکن است با قرمزی رنگ تتو و یا حتی چندرنگی آن همراه شده و مشکلاتی را برای فرد به دنبال داشته باشد. این متخصص پوست، مو و زیبایی جنس رنگ تاتو را مهم عنوان کرد و یادآوری کرد: برخی افراد به رنگ‌های تاتو حساسیت نشان داده و ممکن است دچار خارش و ضایعات پوستی شوند .

ابراهیمی در ادامه عدم رعایت اصول بهداشتی از سوی آرایشگران را برای افراد مشکل‌ساز عنوان کرد و افزود: اگر اصول بهداشتی در استفاده از مواد و تجهیزاتی مثل سوزن یک‌بار مصرف رعایت نشود، احتمال بروز بیماری‌ خصوصا بیماریهای عفونی مثل هپاتیت و بیماری‌های ویروسی مثل ایدز وجود دارد

ابراهیمی در مجموع تاتو کردن را یک کار دردسر ساز دانست و تاکید کرد: با توجه به دردسرهای بعدی این کار بهتر است افراد از پرداختن به آن صرف‌نظر کنند. این متخصص پوست، مو و زیبایی سپس به افرادی هم که تصمیم خود را گرفته و اصرار به تاتو کردن دارند توصیه کرد، این کار را در جاهای مطمئن انجام دهند. ابراهیمی در ادامه با بیان اینکه تاتو از گذشته‌ها وجود داشته است، افزود: تاتوهای قدیمی معمولا با دوده چراغ و یا سبزی انجام می‌شد و دردسرهای کمتری داشت و راحت‌تر هم پاک می‌شد.