موضوع: اخبار

فراخوان دومین جشنواره «روبان قرمز» با هدف پیشگیری و مبارزه با ایدز

فراخوان دومین جشنواره «روبان قرمز» با هدف پیشگیری و مبارزه با ایدز

به گزارش ایران تئاتر، «اداره کنترل ایدز» مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، مؤسسه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نبض هلیل و موسسه فرهنگی و هنری گدروزیای بدون مرز با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان و جنوب کرمان و دفتر تئاتر خیابانی انجمن هنرهای نمایشی شعبه استان کرمان و جنوب کرمان دومین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی «روبان قرمز» را در اردیبهشت ماه ۱۳۹۶  همزمان با هفته جهانی سلامت و جشن‌های اردیبهشت تئاتر ایران در شهرستان‌های استان کرمان برگزار می‌نماید. این جشنواره با تکیه بر تجربیات ارزنده گذشته و تلاش برای ارتقاء سطح کیفی و جایگاه هنری و اجتماعی این رویداد ارزشمند و ارتباط اثرگذار این هنر مردمی و گسترش دایره مخاطبان در پیشگیری و مبارزه با بیماری ایدز در نظر دارد زمینه مناسبی برای اطلاع‌رسانی، آموزش و فرهنگ‌سازی پیشگیری از بیماری ایدز و افزایش آگاهی مردم از رفتارهای مخاطره‌آمیز و با شعار «ستاره‌های تئاتر ایران درکوی کویری کریمان کرمان هم پیمان در برابر گسترش بیماری ایدز»  ایجاد نماید.  

این جشنواره به‌صورت رقابتی برگزار می شود و سقف پذیرش آثار در آن ۲۰ نمایش است. همچنین آثار این بخش از میان نمایش‌های متقاضی با گونه‌های متفاوت نمایش‌های فضای باز با اولویت محورها و موضوعات مورد تأکید جشنواره و برگرفته از متن  کلیات بیماری ایدز به قلم دکتر وحید جهان میری  که به پیوست فراخوان است، انتخاب می‌گردد. 

گفتنی است به آثار راه یافته به جشنواره حداقل 25/000/000 ریال و حداکثر 40/000/000 ریال (بر اساس ضوابط موجود) کمک هزینه شرکت در جشنواره پرداخت خواهد شد. 

هدف از این جشنواره ترویج و تشویق اجرای عمومی نمایش‌های خیابانی موضوعی و استفاده بهینه عموم مردم است و تنها آثاری می‌توانند در این بخش شرکت کنند که تا پیش از مهلت ارسال آثار حداقل ۵ اجرای عمومی (به تایید معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یا مرکز بهداشت شهرستان محل سکونت گروه) داشته باشند. 

موضوعات جشنواره:

  • آموزش و اطلاع رسانی در زمینه بیماری ایدز

  • فرهنگسازی درباره اصول پیشگیری از گسترش بیماری ایدز

  • رفع انگ و تبعیض نسبت به مبتلایان به اچ آی وی/ ایدز

  • ایجاد امید در کسانی که با ویروس اچ آی وی زندگی می کنند

گاه شمار جشنواره:

  • انتخاب آثار متقاضی حضور در جشنواره از طریق دیدن فیلم اجرا انجام خواهد شد.

  • آخرین مهلت دریافت لوح فشرده تئاتر خیابانی: ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۵ 

  • اعلام فهرست آثار پذیرفته شده: بیستم اسفند ماه  ۱۳۹۵

مدارک عمومی مورد نیاز: 

  • فرم تکمیل شده تقاضای حضور در جشنواره 

  • یک قطعه عکس پرسنلی با کیفیت از کارگردان

  • خلاصه سوابق هنری کارگردان

حداکثر پذیرش تعداد نفرات هر گروه ۶ نفر خواهد بود. اطلاعات بیشتر در مورد جشنواره را در ایران تئاتر ببینید

نظرات کاربران
1399/05/21
خب پس کو فرم شرکت در جشنواره وفایل پیوستی
پاسخ مدیر:

شما می توانید اطلاعات بیشتر در مورد این جشنواره را از طریق سایت ایران تئاتر بدست آورید و یا از طریق آدرس الکترونیکی robaneghermez.festival@gmail.com پاسخ پرسش های خود را دریافت نمایید.