موضوع: اخبار

برنامه فعالیت اتوبوس های ایدز در تهران و 5 شهر اعلام شد

برنامه فعالیت اتوبوس های ایدز در تهران و 5 شهر اعلام شد

رئیس اداره ایدز و بیماری های آمیزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برنامه فعالیت اتوبوس های ایدز در تهران و پنج شهر دیگر را اعلام کرد. پروین کازرونی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا افزود:‌ فعالیت اتوبوس های ایدز برای آموزش به مردم، انجام مشاوره و تست ایدز از روز شنبه 13 آذر در تهران و پنج شهر دیگر شروع شده و تا آخر آذر ادامه دارد. وی گفت: این اتوبوس ها علاوه بر تهران در شهرهای شیراز، سنندج، اصفهان، کرمانشاه و بوشهر نیز فعالیت می‌کنند.

برنامه فعالیت اتوبوس های ایدز در تهران

رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت ادامه داد: جوانان و نوجوانان در صورت مراجعه به اتوبوس های ایدز می توانند اطلاعات کاملی را درباره عفونت HIV/AIDS به دست آورند، ضمن اینکه اطلاعات آموزشی مفصلی نیز در سایت ایدز وزارت بهداشت به آدرس www.hiv-sti.ir در اختیار همگان قرار دارد. کازرونی گفت: در شهر تهران اتوبوس های ایدز در روز سه شنبه 16 آذر در خیابان فلسطین، روزهای 17 و 18 آذر در میدان ولی عصر، در روزهای 19 و 20 آذر در میدان پونک، در روزهای 21 و 22 در شهرک غرب، رو به روی مجتمع گلستان و در روزهای 23 و 24 آذر در میدان انقلاب مستقر است.

به گفته رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت، اتوبوس ایدز در روز 25 آذر در خیابان ستاری، میدان نور مستقر است، روزهای 26 و 27 در پایانه اتوبوسرانی میدان آزادی، در روز یکشنبه 28 آذر در مترو صادقه، روز 29 آذر در اکباتان و در روز سه شنبه 30 آذر در میدان نور خیابان ستاری مستقر است. وی گفت: همچنین سازمان مردم نهاد احیای ارزشها، در روزهای 15، 16، 17، و 20 ، 22 و 29 آذر به ترتیب در پارک المهدی، میدان تجریش، بلوار دریا در سعادت آباد، پارک شهر، پارک دانشجو و مترو صادقیه به مردم خدمات مشاوره و تست ایدز ارائه می کند.

بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، تاکنون حدود 33 هزار و 270 نفر در کشور به ویروس HIV مبتلا شده اند که از این تعداد حدود 9 هزار نفر فوت کرده و بقیه تحت درمان هستند. وزارت بهداشت برآورد می کند که حدود 75 هزار نفر در کشور به این ویروس مبتلا هستند که بیش از 40 هزار نفر آنها ناشناخته هستند.