موضوع: اخبار

ضرورت آشنایی و افزایش آگاهی مردم با بیماری ایدز

ضرورت آشنایی و افزایش آگاهی مردم با بیماری ایدز

فراکسیون زنان مجلس به مناسبت هفته ملی سلامت، جلسه‌ای با حضور رئیس دفتر سلامت جمعیت و نیز کارشناس اداره کنترل ایدز برگزار کرد. جلسه فراکسیون زنان با حضور اکثریت اعضا و مطهره رباب علامه، رئیس اداره سلامت میانسالان و رئیس دفتر سلامت جمعیت و حمیرا فلاحی، کارشناس مسئول آموزش و اطلاع‌رسانی اداره کنترل ایدز به مناسبت هفته ملی سلامت برگزار شد.

در این جلسه، علامه گفت: از آنجا که سلامت و بهداشت روانی زن به‌ عنوان مادر می‌تواند در ارتقای حفظ بهداشت روانی خانواده و حتی جامعه نقش مهم و تأثیرگذاری داشته باشد، بهتر است این موضوع مورد عنایت و توجه قانونگذاران قرار گیرد. رئیس اداره سلامت میانسالان و رئیس دفتر سلامت جمعیت به برنامه‌های مراکز مرتبط با وزرات بهداشت و درمان در رابطه با زنان در هفته ملی سلامت اشاره کرد و افزود: در این هفته مراکز مربوط با وزارتخانه به صورت نمادین به مباحث مربوط به سلامت زنان می‌پردازد که هدف از این حرکت نمادین آگاهی‌بخشی و کمک به فرهنگ‌سازی در این زمینه است.

همچنین حمیرا فلاحی؛ کارشناس مسئول آموزش و اطلاع‌رسانی اداره کنترل ایدز به ضرورت آشنایی و افزایش آگاهی مردم به ویژه نوجوانان و جوانان با بیماری ایدز اشاره کرد و به تشریح فعالیت‌هایی انجام شده توسط اداره متبوعش که در این زمینه پرداخت. بنابراین گزارش فلاحی و علامه پس از ارائه گزارش‌های خود به سوالات نمایندگان در حوزه های مرتبط با سلامت زنان پاسخ دادند.

در پایان این نشست، پروانه سلحشوری؛ رئیس فراکسیون زنان در مجلس دهم با تشکر از مهمانان و اعضای فراکسیون ابراز امیدواری کرد بتوان طرحی را در حوزه واکسیناسیون جهت پیشگیری از بیماری‌های سرطانی ارائه داد که همه فرزندان این کشور بهره‌مند باشند.