موضوع: اخبار

دکتر مجید رضازاده: افزایش باشگاه های ایدز

دکتر مجید رضازاده: افزایش باشگاه های ایدز

دبیر کمیته ایدز سازمان بهزیستی از اجرای برنامه های کاهش آسیب و پیشگیری از ایدز در میان معتادان و خانواده های آنان خبر داد و گفت: در سال جاری تعداد باشگاه های ایدز افزایش پیدا می کند.

مجید رضازاده در مصاحبه با رادیو گفتگو افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده در سال جاری برنامه های زیادی در جهت کاهش آسیب و سلامت معتادان به خصوص افراد تزریقی و خانواده های آنان توسط کارشناسان سازمان صورت می گیرد.

وی گفت: برنامه های کاهش آسیب و سلامت جنسی به منظور جلوگیری از ابتلا به ایدز درمیان معتادان و خانواده های آنان و همچنین جلوگیری از انتقال این بیماری انجام می شود.

دبیر کمیته ایدز سازمان بهزیستی تاکید کرد: این برنامه ها در 60 سرپناه شبانه معتادان، 140 مرکز گذری کاهش آسیب و همچنین 200 تیم سیار برای زنان و مردان اجرایی می شود و در این مراکز علاوه بر آموزشهای لازم، وسایل پیشگیری از بیماری ایدز در اختیار آنان قرار می گیرد.

رضازاده از افزایش تعداد باشگاه های ایدز خبر داد و گفت: در سال جاری تعداد این باشگاه ها در سراسر کشور از 14 به 20 باشگاه خواهد رسید بطوریکه در این باشگاه ها آموزش های لازم به افراد مبتلا به اچ آی وی ارائه می شود.