موضوع: اخبار

جعفری جوزانی: درباره کودکان مبتلا به ایدز فیلم خواهم ساخت

جعفری جوزانی: درباره کودکان مبتلا به ایدز فیلم خواهم ساخت

مسعود جعفرى جوزانى نویسنده و کارگردان سرشناس سینما، در مراسم افطار حامیان مادران و كودكان مبتلا به ایدز اعلام کرد پروژه بعدی سینمایی‌اش درباره کودکان مبتلا به ایدز خواهد بود. به گزارش قدس آنلاین به نقل از دیباچه؛ در این مراسم که شب گذشته در تالار کوثر دانشگاه روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران برگزار شد «مسعود جعفرى جوزانى» نویسنده و کارگردان سرشناس سینما، پس از شنیدن درد دل‌ها و سخنان مادرانی که هم خود و هم کودکانشان مبتلا به ویروس «اچ.آی.وی» هستند گفت: شایع است كه زندانیان در اثر تزریق با سرنگ‌هاى آلوده به ایدز مبتلا شده‌اند. پرسش اینجاست كه چرا هیچ مقامى نمى‌پرسد: مواد مخدر چگونه و بوسیله چه كسانى به زندان راه یافته است؟ چرا رؤساى زندان بازخواست نمى‌شوند؟ چرا از واقعیت‌هاى جانگداز و آمار ترسناك ایدز، مردم را مطلع نمی‌كنند؟ تا با عزم ملى به مبارزه با این پدیده شوم برخیزند.

بر اساس این گزارش، کارگردان فیلم‌های «شیرسنگی» و «در مسیر تندباد» که با دیدن زنان و كودكان مبتلا به ایدز سخت آزرده به نظر مى‌رسید، گفت: «بر سرزمین پاكان چه رفته است؟ چرا بى‌واسطه و سرراست حقیقت را نمى‌گویید؟ آیا مسئولین هنوز در نیافته‌اند كه كتمان حقیقت ویرانگر است و پیامدى اسفبار در پى دارد؟»

در این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین «فاضل میبدی»، دکتر «محمد خدایاری فرد» رئیس دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران، «خسرو منصوریان» مؤسس و مدیرعامل انجمن احیای ارزش‌ها و توانیاب، دکتر «به‌پژوه» هیئت علمی و استاد دانشگاه تهران، «مجید قناد»، «مهدی قلعه»، «مهرداد آبجار»، «مریم کاظمی»، «بهروز خوش فطرت»، «محمد علائی»، «آزیتا خرمی»، سید «مرتضی حسینی»، اعضای هیئت مدیره انجمن احیای ارزش‌ها و توانیاب از جمله؛ «محمدجواد حق شناس»، «علی بدیعی»، «احسان افسریان»، «تهمینه یگانه»، «محمود اولیائی» و «علی سلطانزاده» و همچنین گروهی از خیرین نیکوکار حضور داشتند.

جعفری جوزانی هم اکنون با فیلمنامه کورش کبیر در صف متقاضیان شورای پروانه ساخت قرار دارد. نویسنده و كارگردان سریال «در چشم باد» گفت: چنانچه جلوی این طوفان شرخیز و ویرانگر را با عزم ملى نگیریم به‌زودى از خانه‌هایمان سربرمی‌آورد. پس تا هنوز فرصتى باقیست؛ هیولای ویرانگر ایدز را بكشید. «مسعود جعفرى جوزانى» در پایان اعلام كرد كه؛ در این باره، فیلمى خواهد ساخت تا وظیفه ملى خود را انجام داده باشد.