فیلم و انیمیشن

انیمیشن پیشگیری از بیماری ایدز - قسمت هفدهم

mac-monitor.jpg
  • 03 دی 1395
  • 2397 بازدید
  • دریافت ویدئو
  • مجموعه انیمیشن پیشگیری از بیماری ایدز با همکاری وزارت بهداشت، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (UNICEF)، صندوق عمران سازمان ملل متحد (UNDP) و انجمن پیشگیری از آسیب های اجتماعی تولید شده است. داستان این انیمیشن در مورد جوان وسواسی به نام هوشنگ است که می ­ترسد به بیماری ایدز مبتلا شده باشد.

    مادر هوشنگ با نگرانی درمورد تغییر رفتار هوشنگ با پدر او صحبت می کند و از اینکه شب ها دیر می خوابد و روزها بی قرار است برای او می گوید و از پدر هوشنگ می خواهد که به دنبال راه چاره ای باشد تا دلیل این تغییرات او را متوجه شوند. پدر هوشنگ با دکتر تماس می گیرد تا بتواند جواب سوالاتش را از او بگیرد و می پرسد: علت بی قراری یک جوان چه چیزی می تواند باشد؟

    دکتر در جواب می گوید: دلایل زیادی میتواند مطرح باشد. وفتی جوانی دچار اضظراب است یعنی اینکه سوالاتش بدون جواب هستند. بهتر است که قبل از اینکه جوانی راهش را گم کند پدر و مادر راه درست را به او نشان دهند. جوانان گاهی راه و چاه را تشخیص نمی دهند و ممکن است که اعتیاد یا ابتلا به ایدز برایشان پیش بیاید. اگه جوانی بی قرار است بهتر است که برای مشاوره مراجعه کند که این تنها راه چاره است.

    پس نسبت به مشکلات دوران نوجوانی و جوانی فرزندانمان بی توجه نبوده و آنها را جدی بگیریم.