فیلم و انیمیشن

انیمیشن پیشگیری از بیماری ایدز - قسمت نوزدهم

mac-monitor.jpg
  • 03 دی 1395
  • 2620 بازدید
  • دریافت ویدئو
  • مجموعه انیمیشن پیشگیری از بیماری ایدز با همکاری وزارت بهداشت، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (UNICEF)، صندوق عمران سازمان ملل متحد (UNDP) و انجمن پیشگیری از آسیب های اجتماعی تولید شده است. داستان این انیمیشن در مورد جوان وسواسی به نام هوشنگ است که می ­ترسد به بیماری ایدز مبتلا شده باشد.

    هوشنگ مشغول تماشای فوتبال است که تلفن خانه زنگ می خورد و هوشنگ با فریدون درمورد فوتبال شروع به صحبت می کند. فریدون درمورد اینکه این فوتبال خیریه است و به نفع بیماران اچ آی وی برگزار شده برای هوشنگ توضیح می دهد. مادر هوشنگ با شنیدن حرف های هوشنگ، در مورد اینکه هوشنگ دائم درمورد اچ آی وی با اطرافیانش صحبت می کند و سوال های زیادی رو در این مورد می پرسد به پدر هوشنگ اعتراض کرده و از او می خواهد چاره ای بیندیشد.

    پدر هوشنگ در جواب می گوید: به جای گله و شکایت باید به سواهای جوان پاسخ داد. چون اگه این سوال ها نگرانشان کند ممکن است بخواهند برای رسیدن به پاسخ، آنها را تجربه کنند. در این موقع مادر هوشنگ می خواهد که دکتر رو خبر کنند تا با توضیحاتی در مورد بیماری ایدز خود و فرزندشان را آگاه کند و اطلاعاتی را در مورد این بیماری و راه های پیشگیری از آن در اختیارشان قرار دهد.