درحال بارگذاری

مرکز ملی پیشگیری از ایدز ایران

 

بيماري ايدز چالش مهم هزاره سوم در جهان و ايران، يك بيماري عفوني است كه ريشه‌ها و علل قوي رفتاري، آن را به صورت مشكلي بزرگ درآورده است. اعتياد و رفتار جنسي پرمخاطره دو علت مهم اين بيماري است و اين دو پديدۀ پيچيده و مشكل خود دلايل غامض و دشوار متعددي مثل فقر، بيكاري، عدم پایبندی به اخلاق و رفتار صحیح، طلاق و ديگر آسيب هاي اجتماعي دارد.

بررسی آمارها در ایران حاکی از ابتلای بیش از 32 هزار نفر به این بیماری است که با توجه به روند پنهان این بیماری و بی‌اطلاعی قربانیان از وجود آن می‌تواند به مراتب بیشتر از این ارقام باشد. در این راستا کمیته پیشگیری و کنترل ایدز سازمان بهزیستی کشور، با توجه به اهداف سازمانی و درک صحیح الگوی پیشگیری به جای درمان اقدام به راه اندازی وب سایت مرکز ملی پیشگیری از ایدز ایران به آدرس www.AIDS.ir نموده است.

این وبسایت از سال ١٣٩١ شروع به فعالیت نموده است و ضمن پوشش آخرین خبرهای مرتبط با این بیماری، نسبت به اطلاع رسانی درباره همایش‌ها، کارگاه های آموزشی و سمینارهای علمی، به معرفی مراکز فعال در این حوزه اقدام می‌نماید. معرفی و امکان دریافت کتاب‌های الکترونیکی، مقالات و پاورپوینت های آموزشی مرتبط و ارائه گزارش عملکرد مراکز فعال در این حوزه نیز از دیگر امکانات این وب سایت است.

مرکز ملی پیشگیری از ایدز ایران با پاسخگویی به سوالات کاربران در مورد بیماری ایدز، با توجه به ماهیت اینترنتی و عدم نیاز به مراجعه حضوری و افشا هویت کاربران، می تواند پل ارتباطی مناسبی برای دریافت آموزش‌‌ها و اطلاعات برای افراد جامعه باشد. AIDS.ir تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا در بخش‌های گوناگونی مانند مشاوره، علایم بیماری، روش‌های پیشگیری، راه‌های انتقال و موارد بسیار دیگر اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار کاربران قرار دهد.

افتخارات وب سایت مرکز ملی پیشگیری از ایدز

رتبه نخست کشور در هفتمین جشنواره وب ایران

نامزد برترین وبسایت کشور در ششمین جشنواره وب ایران

نامزد برترین وبسایت کشور در هشتمین جشنواره وب ایران

رتبه نخست کشور در نهمین جشنواره وب ایران


  • تلفن: ٦٦٧٢٧٣٦٩-٠٢١
  • ایمیل:
  • آدرس: تهران - خيابان فياض بخش - ساختمان سازمان بهزيستي کشور - طبقه ششم - کميته پيشگيري و کنترل ايدز